Menu
XXVIII Doroczna Konferencja SOOIPP
22-24 maja 2017, Olsztyn
Zapraszamy na stronę konferencji www.konferencja-sooipp.pl
Jak zostać członkiem SOOIPP Co daj członkostwo SOOIPP? Publikacje SOOIPP Raport 2015 Partnerstwa i patronaty Dobre praktyki w ośrodkach innowacji
PL EN

Aktualności

Wyjątkowe spotkanie z Kirstie Chadwick - prezes International Business Innovation Association i Giordano Dichte - 21 kwietnia 2017 Poznań

2017-03-26 10:07:00

Poznański Park Naukowo-Technologiczny zaprasza na wyjątkowe spotkanie z Kirstie Chadwick - prezes International Business Innovation Association i Giordano Dichterem, szefem działu usług EU-BIC z European Business Network, które odbędzie się 21 kwietnia na terenie PPNT przy ul. Rubież 46 (budynek H) w Poznaniu o godz. 10.00. Tematem spotkania będzie: Tworzenie ekosystemu innowacji – dobre praktyki z USA i Europy. Wymiana doświadczeń i możliwość nawiązywania międzynarodowych kontaktów wobec postępującej internacjonalizacji rezydentów parków i inkubatorów stanowią istotną wartość dla zarządzających tego typu ośrodkami innowacji. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do udziały w spotkaniu !

Więcej

Spotkanie parków i inkubatorów technologicznych

2017-01-19 18:24:00

Wczoraj odbyło się spotkanie 30 przedstawicieli parków i inkubatorów technologicznych oraz instytucji zainteresowanych współpracą ze środowiskiem OI. Główne tematy dotyczyły podsumowania prowadzonych wspólnie w 2016 roku inicjatyw i działań na rzecz środowiska ośrodków innowacji i przedsiębiorczości. Gośćmi spotkania byli przedstawiciele Agencji promocji i Internacjonalizacji Przedsiębiorstw Włoskich Ambasady Republiki Włoskiej p. Antonio Mafodda i p. Izabela Laskowska oraz p. Arkadiusz Lewicki z KPK ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej.

Więcej

Targi Terenów Inwestycyjnych Investate-Poland 2017

2017-01-05 21:05:00

Targi Terenów Inwestycyjnych Investate-Poland 2017 to prestiżowa Impreza o zasięgu międzynarodowym. Jej celem jest przedstawienie szerokiej rzeszy inwestorów z kraju i zagranicy aktualnej oferty wyposażonych w odpowiednią infrastrukturę terenów przygotowanych przez ich właścicieli. To doskonała okazja do promocji Regionów, ale też dużych parków technologicznych i przemysłowych w Europie, pokazania ich jako wyjątkowych miejsc do prowadzenia biznesu.

Więcej

Upowszechnienie efektynych komercjalizacji innowacyjnych rozwiązań technologicznych

2016-11-28 00:19:00

21 listopada 2016 r. odbyła się w Warszawie konferencja "Efektywna Komercjalizacja Innowacyjnych Rozwiązań Technologicznych" poświęcona czynnikom sukcesu i barierom w efektywnej komercjalizacji wiedzy i technologii, wykorzystująca nowe technologie poprzez utworzenie telemostów z sześcioma parkami technologicznymi w Polsce: Elbląskim i Kieleckim Parkiem Technologicznym, Puławskim, Olsztyńskim i Szczecińskim Parkiem Naukowo Technologicznym oraz Technoparkiem Gliwice. Nowa formuła realizacji tego typu spotkań miała na celu zainspirowanie ośrodków innowacji do wykorzystywania nowych technologii w świadczeniu usług dla biznesu. W konferencji uczestniczyło łącznie ok 120 uczestników reprezentujących zarówno środowiska naukowe i studenckie, jak i ośrodki innowacji. Prelegenci Centrów Transferu Technologii i uczelnianych spółek celowych podzielili się doświadczeniami z realizacji procesów komercjalizacyjnych uwieńczonych sukcesem. Na stronie http://www.sooipp.org.pl/n/128 można zapoznać się z relacją z części spotkania, pobrać prezentacje i publikację pt. Efektywna komercjalizacja innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Jej realizacja była możliwa dzięki finansowaniu zadania publicznego finansowanego przez MNiSW. link do relacji z Konferencji: https://youtu.be/3tuXWpDbOD0

Więcej

Zapisz w Kalendarzu! XXVIII Doroczna Konferencja SOOIPP

2016-11-20 20:01:00

Miło nam poinformować, że spośród zgłoszonych propozycji współpracy przy organizacji przyszłorocznej konferencji Zarząd SOOIPP wybrał propozycję Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie, który będzie obchodził X lecie działania uczelnianego Centrum Transferu Technologii. Konferencja SOOIPP po raz pierwszy będzie miała miejsce na Mazurach. Już dzisiaj wszystkich serdecznie zapraszamy ! Wstępnie planujemy konferencję między 17 a 25 maja, dokładny termin zostanie ustalony jeszcze w tym roku o czym możliwie najszybciej powiadomimy.

Więcej

Konferencja promująca sukcesy i doswiadczenia polskich ośrodków innowacji w realizacji procesów komercjalizacji wiedzy i technologii

2016-11-20 13:56:00

21 listopada 2016 r. Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce organizuje w siedzibie Polskiej Izby Gospodarczej Zaawansowanych Technologii w Warszawie konferencję "Efektywna Komercjalizacja Innowacyjnych Rozwiązań Technologicznych". Konferencja realizowana w ramach zadania publicznego finansowanego przez MNiSW jest skierowana do CTT i Spółek Celowych uczelni, instytutów badawczych i przedsiębiorstw. Jej celem jest upowszechnienie zakończonych sukcesem komercjalizacji przeprowadzonych przez ww. podmioty, wymiana doświadczeń i nawiązanie ściślejszej współpracy między ośrodkami.

Więcej

SOOIPP patronem kolejnej konkursu Innovators Under 35 Poland edycji 2017

2016-11-20 11:00:00

Stowarzyszenie kontynuuje współpracę z organizatorami europejskiego konkursu dla młodych innowatorów. Tak jak w tym roku będziemy upowszechniać informacje o konkursie i aktywnie współdziałać w jego realizacji. Zakończenie tegorocznej edycji będzie miało miejsce podczas Summit Europe of Innovators under 35 - europejskiego spotkania społeczności Innovators under 35 gromadzące finalistów wszystkich 6 edycji konkursu oraz międzynarodowych partnerów. Całodniowa konferencja, połączona z warsztatami i networkingiem odbędzie się 24 Listopada br. w Barcelonie.

Więcej

Promocja komercjalizacji wyników prac i badań naukowych przeprowadzonych przez Ośrodki Innowacji

2016-10-31 22:19:00

Trwa kontynuacja realizacji zadania publicznego finansowanego ze środków MNiSW "Efektywna komercjalizacja innowacynych rozwiązań technologicznych". W najbliższych dniach trafi do rąk kilkuset uczelni i ośrodków innowacji publikacja opracowana na bazie opisów dobrych praktyk w komercjalizacji wyników badań polskich uczelni. Wśród ośrodków, które przygotowały Dobre Praktyki znalazły się Uniwersytet Jagielloński i Akademia Górniczo - Hutnicza w Krakowie, Politechniki Krakowska, Gdańska i Białostocka, Uniwersytet Warszawski, Łódzki i Śląski, Akademia Morska w Szczecinie, Poznański Park Naukowo-Technologiczny i Wrocławski Park Technologiczny. Spośród ośrodków badawczych swoje osiągnięcia przedstawiły EIT+ oraz Instytut Fizyki PAN. Tak zróżnicowane grono przedstawiło zarówno przykłady udanych procesów udzielenia licencji jak i utworzenia spółek spin - off. Na 21 listopada 2016 planujemy realizację konferencji służącej promocji opracowanych dobrych praktyk i dyskusji na temat barier i czynników sukcesu w komercjalizacji wyników badań prowadzonych na polskich uczelniach. Zainteresowane streamingiem przebiegu konferencji ośrodki prosimy o kontakt z biurem SOOIPP.

Więcej

Startuje kampania „Regiony dla biznesu” z Rzeczpospolitą! Zapraszamy do lektury

2016-09-29 20:43:00

Który model działania jest prawidłowy: biznes napędzający rozwój regionalny czy rozwój napędzający biznes? A może oba? Jeżeli interesuje Cię tematyka rozwoju przedsiębiorczości, podniesienia konkurencyjności na rynku czy nowych inwestycji, koniecznie zapoznaj się z artykułami naszych ekspertów w kampanii „Regiony dla biznesu”. Specjalne wydanie znajdziesz w najbliższy piątek, 30 września w każdym egzemplarzu dziennika Rzeczpospolita a także – oraz o wiele więcej – na www.poradnikbiznesu.info.

Więcej

Aktywność Punktów Informacyjnych o Funduszu PO IG prowadzonym przez BGK

2016-09-17 20:36:00

Ulokowane w 16 parkach technologicznych w całej Polsce PI podjęły aktywną współpracę z bankami i przedsiębiorcami mającą na celu przybliżenie firmom zasad korzystania z instrumentów zwrotnych przy udziale bezpłatnych gwarancji. Wiedza o tego rodzaju instrumentach wśród firm jest stosunkowo mała, co powoduje że nie przejawiają one zainteresowania z tej oferty. Od 9 września PI ruszyły z realizacją spotkań informacyjnych mających przybliżyć funkcjonowanie Funduszu Gwarancyjnego i zasady korzystania z gwarancji. Pierwsze spotkania odbyły się w Rzeszowie - Park Aeropolis oraz we Wrocławiu we Wrocławskim Parku Technologicznym, w spotkaniach uczestniczyło po kilkadziesiąt osób. Dla wszystkich zainteresowanych zamieszczamy kontakty do PI i zachęcamy do nawiązania współpracy lub upowszechnienia wiedzy o możliwości skorzystania z konsultacji wśród firm z sektora MSP. Oferta Funduszu ważna jest do końca roku więc warto się nią zainteresować.

Więcej

Promocja komercjalizacji wyników prac i badań naukowych przeprowadzonych przez Ośrodki Innowacji

2016-09-14 22:07:00

od sierpnia 2016 SOOIPP realizuje zadanie publiczne finansowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego polegające na zebraniu, opracowaniu i upowszechnieniu osiągnięć komercjalizacyjnych ośrodków innowacji, szczególnie CTT i uczelnianych S.C. W zadaniu wzięły udział zarówno Centra Transferu Technologii, uczelniane Spółki Celowe jak i parki technologiczne. Zebraliśmy 15 ciekawych opisów dobrych praktyk z większości regionów. Zostaną one upowszechnione w wersji elektronicznej i drukowanej. W połowie listopada w Warszawie odbędzie się konferencja prezentująca DB wśród instytucji naukowych i ośrodków innowacji. Planujemy realizację jej części w formie transmisji on-line do wybranych regionalnych ośrodków innowacji. Zapraszamy do współpracy zainteresowane tego typu transmisją ośrodki. Kontakt z biurem SOOIPP: biuro@sooipp.org.pl

Więcej

Ułatwienia w korzystaniu z instrumentu FG BGK

2016-08-28 20:46:00

BGK z przyjemnością informuje, że od miesiąca sierpnia br. banki kredytujące stopniowo wprowadzają do swojej oferty możliwość obejmowania gwarancjami FG POIG także nowych kredytów w rachunku bieżącym. W tym przypadku przedsiębiorcy mogą uruchamiać kredyt bez zanoszenia faktur do banku. Nadal pozostaje też możliwość skorzystania z tych gwarancji na kredyty udzielane w ramach nowych umów: o kredyty obrotowe, udzielane na okres do 27 miesięcy i inwestycyjne, do 99 miesięcy.

Więcej

Patronat Związku Banków Polskich nad ogłoszonym przez BGK konkursem dla Banków Kredytujących na lidera sprzedaży gwarancji FG POIG i działaniami wspierajacymi realizowanych przez SOOIPP

2016-07-29 16:58:00

Miło nam poinformować, że ZBP objął patronatem konkurs BGK dla Banków Kredytujących na lidera sprzedaży gwarancji FG POIG. Związek Banków Polskich wspiera działania Banku Gospodarstwa Krajowego w zakresie wypromowania oferty Funduszu Gwarancyjnego dla rozwoju innowacyjności MŚP. Oferta ułatwia przedsiębiorcy z sektora MŚP dostęp do finansowania w formie kredytów objętych bezpłatną gwarancją wraz z działaniami informacyjno-promocyjnymi jakie Bank Gospodarstwa Krajowego zainicjował dzięki sformalizowanej współpracy ze Stowarzyszeniem Organizatorów Ośrodków Innowacyjności i Przedsiębiorczości w Polsce (SOOIPP).

Więcej

SOOIPP opracowuje system akredytacji IOB dla regionu Mazowsza

2016-07-17 19:59:00

Oferta Stowarzyszenia została wybrana do realizacji przez Urząd Marszałkowski województwa mazowieckiego. Grupa ekspertów SOOIPP w ciągu najbliższych tygodni będzie pracować nad rozbudowanym systemem akredytacji i monitoringu działań mazowieckich IOB. zadanie odpowiedzialne i wcale nie łatwe do wykonania, mamy nadzieję że będzie uwieńczone sukcesem w postaci sprawnie działającego narzędzia.

Więcej

Efektywny instrument wsparcia innowacyjnej aktywności firm z sektora MŚP. Gwarancja BGK udzielana ze środków Funduszu Gwarancyjnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

2016-07-17 18:35:00

SOOIPP w porozumieniu z Bankiem Gospodarstwa Krajowego i siecią 16 regionalnych Ośrodków Innowacji uruchamia działania w obszarze upowszechniania wśród przedsiębiorców i Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości wiedzy o gwarancjach bankowych i zwrotnych instrumentach finansowych. Działania mają na celu przybliżenie przedsiębiorcom wiedzy na temat zwrotnych instrumentów finansowych ze środków europejskich jakie są obecnie i będą w najbliższym czasie do ich dyspozycji.

Więcej

SOOIPP patronem „Investing in Poland” 2016

2016-07-12 22:07:00

„Investing in Poland” to anglojęzyczny przewodnik po Polsce dla Inwestorów z kraju i zagranicy. Wydawcą publikacji jest Valkea Media SA, który wydaje również Warsaw Business Journal. Rocznik ma na celu prezentację oraz popularyzację potencjału gospodarczego Polski wśród polskich i zagranicznych inwestorów oraz firm zainteresowanych intensyfikacją współpracy gospodarczej.Zawiera m.in.: - najważniejsze informacje na temat Polski oraz jej potencjału inwestycyjnego, - sekcję prawniczą wraz z ekspertyzami prawnych aspektów inwestowania w Polsce, - zbiór najistotniejszych – z punktu widzenia inwestora – danych makroekonomicznych, - informacje na temat specjalnych stref ekonomicznych oraz parków technologicznych w Polsce. Premiera magazynu zaplanowana jest na październik 2016r.

Więcej

Uczestnictwo przedstawicieli SOOIPP w spotkaniu przedstawicieli regionów i Ministarstwa Rozwoju na temat realizacji RPO

2016-07-04 19:15:00

W dniach 29 czerwca - 1 lipca odbyło się spotkanie przedstawicieli Urzędów Marszałkowskich i Ministerstwa Rozwoju dotyczące wdrażania działań RPO w nowej perspektywie finansowej. Do udziału spotkaniu Departament Regionalnych Programów Operacyjnych zaprosił pp. Marzenę Mażewską i Annę Tórz powierzając im zadanie zaprezentowania propozycji ujednoliconych definicji IOB i standardów jakości działania Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości. Spotkanie było prowadzone w formie seminaryjnej, dyskutowano podejścia do zaangażowania IOB w realizację działań RPO w poszczególnych regionach. Uczestnicy wskazywali na potrzebę wypracowania ujednoliconego podejścia definicyjnego do IOB, usług pro rozwojowych oaz standardów ich świadczenia.

Więcej

Rozstrzygnięcie konkursu Innovators Under 35 Poland wyróżnionych przez MIT Technology Review

2016-06-27 07:35:00

Miło nam poinformować o wynikach konkursu Innovators Under 35 Poland, którego SOOIPP był aktywnym partnerem. Trwający kilka tygodni nabór kandydatów zaowocował wyborem 10 najlepszych zdaniem ekspertów konkursu młodych innowatorów w Polsce. Są wśród nich rezydenci polskich parków technologicznych. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów. Szczegółowe informacje w załączniku.

Więcej

Wnioski z XXVII Dorocznej Konferencji SOOIPP

2016-06-16 17:45:00

Jak każdego roku konferencyjne prezentacje i dyskusje były przyczynkiem do sformułowania wniosków i propozycji środowiska Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w odniesieniu do środowiska gospodarczego i administracji publicznej. Dokument taki w imieniu uczestników Konferencji Zarząd SOOIPP przekazał na ręce Pana Premiera Mateusza Morawieckiego, ministrów w Ministerstwie Rozwoju i Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Przesłane zostaną również do Sejmu i Kancelarii Prezydenta RP oraz Marszałków polskich województw. W załączniku treść pisma przesłanego do Pana Premiera.

Więcej

Rozstrzygnięcie konkursu INNOFIRMA Parkowe Orły 2016

2016-05-16 10:24:00

Miło nam poinformować, że zgodnie z decyzją Kapituły konkursu INNOFIRMA Parkowe Orły 2016, podjętą na posiedzeniu plenarnym w dniu 05.05.2016r., nagrodzono następujące firmy: I miejsce - IC Solution, Poznański Park Naukowo-Technologiczny II miejsce - Centrum Konsultingowo - Usługowe Mobitech Marcin Sokół, Gdański Park Naukowo Technologiczny; III miejsce - International Institute Of Visual Art sp. z o.o., Gdański Park Naukowo Technologiczny. Nagrodzonym firmom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.

Więcej

Spotkanie z podsekretarzem stanu MNiSW dr Piotrem Dardzińskim

2016-05-03 20:38:00

W dniu 18 kwietnia odbyło się spotkanie min. Piotra Dardzińskiego z prezes Marzeną Mażewską. Spotkanie było poświęcone prezentacji środowiska ośrodków innowacji i określenia obszarów współpracy. SOOIPP od wielu lat współpracuje z MNiSW wspierając inicjatywy ministerstwa w środowisku ośrodków. Bierze też udział w konsultowaniu dokumentów prawnych opracowywanych przez Ministerstwo. Pan Minister przyjął zaproszenie do uczestnictwa w konferencji SOOIPP w dniu 17 maja. Mamy nadzieję, że spotkanie z przedstawicielami ośrodków przy okrągłym stole będzie dobrą okazją do bliższego ich poznania.

Więcej

O akredytacji OI i działaniu 2.3.1. na posiedzeniu Grupy Roboczej ds. wdrażania PO IR, w ramach Komitetu Minitorującego

2016-04-15 18:31:00

W dniu 14 kwietnia przedstawiciele SOOIPP , Marzena Mażewska i Jerzy Bagiński zaprezentowali uwagi i rekomendacje dotyczące tych dwóch elementów realizacji PO IR na posiedzeniu grupy roboczej. Materiały sporządzono we współpracy z kilkunastoma ośrodkami, które zechciały podzielić się z nami swoimi opiniami i doświadczeniami w tym zakresie. Bardzo dziękujemy za Wasze zaangażowanie. Załączamy obie prezentacje. O skuteczności naszego wystąpienia dowiemy się zapewne w ciągu najbliższych miesięcy. Ministerstwo Rozwoju przygotuje samodzielnie i przedstawi swoją propozycję systemu akredytacji w połowie maja. Co do kształtu działania 2.3.1. dowiedzieliśmy się, że zapewne zostanie w niezmienionym kształcie.

Więcej

Kolejne certyfikaty SOOIPP dla ośrodków innowacji

2016-04-02 22:00:00

Miło nam poinformować, że decyzją zarządu SOOIPP z dnia 29 marca na podstawie audytów przeprowadzonych przez ekspertów SOOIPP kolejne dwie instytucje uzyskały certyfikaty spełniania środowiskowych standardów działania w grupie parków technologicznych. Do grona ośrodków oznaczonych na naszej liście specjalnym symbolem dołączyły: Elbląski Park Technologiczny oraz jeden z najstarszych parków w Polsce Wrocławski Park Technologiczny. Mamy nadzieję, że współpraca z audytorami przyczyni się do zwiększenia efektywności działania ośrodków. Zapraszamy inne ośrodki do współpracy.

Więcej

Największa impreza B2B branży informatycznej w Polsce, już 8 Września 2016 na Stadionie PGE Narodowy!

2016-03-15 10:12:00

IV Targi IT Future Expo - poznaj nowinki i technologie IT. Rozwijaj firmę i wyprzedź konkurencję! __________________________________________________________________________________________________________ Po raz kolejny mamy zaszczyt zaprosić Państwa na największe targi informatyczne w Polsce. Będą Państwo mogli zapoznać się z najnowszymi technologiami, trendami oraz innowacjami informatycznymi na rynku Polskim, jak również zaczerpnąć informacji i opinii o prezentowanych produktach przez ponad 100 firm. IT Future Expo koncentruje przedstawicieli i wystawców z szeroko pojętej branży informatyczno-technologicznej, dzięki czemu na targach można spotkać kontrahentów nie tylko z naszego kraju, lecz również z za granicy. Impreza ma charakter branżowy. Targi kierujemy zatem do wszystkich reprezentantów firm oraz instytucji.

Więcej

Druga edycja konkursu Lider Fotoniki

2016-02-25 12:48:00

Polskie Centrum Fotoniki i Światłowodów serdecznie zaprasza do udziału w drugiej edycji konkursu „Lider Fotoniki”. „Lider Fotoniki” to innowacyjny w swojej formule konkurs przeznaczony dla studentów oraz absolwentów polskich uczelni , prowadzących badania z zakresu fotoniki. W konkursie udział może wziąć każdy, kto w okresie od 1 października 2014 roku, do 30 września 2015 roku obronił pracę licencjacką, inżynierską lub magisterską z zakresu fotoniki na studiach stacjonarnych, wieczorowych oraz niestacjonarnych wszystkich polskich uczelni wyższych.

Więcej

Partnerstwo SOOIPP z MIT Technology Review

2016-02-13 18:15:00

Stowarzyszenie podpisało umowę o partnerstwie z MIT Technology Review organizatorem europejskiego konkursu Innovators Under 35. Celem projektu Innovators Under 35 Europe 2016 jest odnajdywanie młodych liderów w różnych dziedzinach nowych technologii w krajach takich jak Belgia, Niemcy, Francja, Hiszpania oraz Polska. SOOIPP włączy się w promowanie tej inicjatywy wśród osrodków innowacji i ich klientów będzie też miało możliwość zgłoszenia kandydata w tym konkursie.

Więcej

SOOIPP uczestnikiem posiedzeń sejmowej Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii

2016-02-13 18:03:00

Miło nam poinformować, że SOOIPP uzyskał akceptację Przewodniczącego Sejmowej Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii na uczestnictwo przedstawicieli Stowarzyszenia w posiedzeniach Komisji. W poprzedniej kadencji również aktywnie uczestniczyliśmy w posiedzeniach Sejmowej Komisji ds. Innowacyjności i Transferu Technologii. Możliwość uczestnictwa w tych posiedzeniach zwieksza naszą wiedzę co do kierunkó planowanych działań w polityce gospodarczej.

Więcej

Konkurs InnoFirma - Parkowe Orły 2016, zapraszamy serdecznie do udziału !

2016-02-10 12:37:00

Zgodnie z kilkuletnią już tradycją Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiebiorczości ogłasza konkurs INNOFIRMA Parkowe Orły 2016 r. To już VI edycja konkursu, w tym roku pozyskaliśmy do współpracy takie instytucje jak: Polsko Amerykańska Rada Współpracy (US-Polish Trade Council), Fundacja MIT Forum Poland oraz International Development Ireland. Aplikacje za pośrednictwem ośrodków innowacji mozna składać do 14 marca 2016. Dokumenty konkursowe w załącznikach.

Więcej

Certyfikaty spełniania środowiskowych standardów jakości działania ośrodków

2016-02-04 09:32:00

Miło nam poinformować, że decyzją zarządu z dnia 25 stycznia na podstawie audytów przeprowadzonych przez ekspertów SOOIPP kolejne dwie instytucje uzyskały certyfikaty w kategorii ośrodków będących w fazie rozwoju. Do grona ośrodków oznaczonych na naszej liście specjalnym symbolem dołączyły: Olsztyński Park Naukowo - Technologiczny w kategorii Parków Technologicznych oraz Park Naukowo - Technologiczny w Ełku w kategorii Inkubator Technologiczny. Wyróznionym gratulujemy i zachęcamy do dalszego rozwoju, a inne ośrodki do współpracy.

Więcej

Zaangażowanie SOOIPP w projekt akceleracji start-upów na licencji Massachustes Institute of Technology

2016-01-25 18:30:00

Na początku stycznia br. doszło do odpisania umowy między Fundacją MIT Forum Poland realizatorem programu akceleracyjnego dla startupów opartego na licencjii słynnej amerykańskiej uczelni - Massachustes Institute of Technology. program jest skierowany do młodych ludzi mających pomysł na innowacyjne przedsiewzięcie. W ramach działań projektowych realizowane będzie wsparcie merytoryczne, działania sieciujące i warsztaty przygotowujące do ubiegania się o środki finansowe na projekt. Pierwsza edycja programu akceleracji będzie również służyła ocenie możliwości adaptowania takich rozwiązań w Polsce.

Więcej

SOOIPP partnerem MIT ENTERPiSE Forum Poland

2016-01-15 11:05:00

MIT Enterprise Forum Poland prowadzony przez Fundację o tej samej nazwie to program akceleracji, który pomoże start-upom sprostać wyzwaniom związanym z komercjalizacją technologii. MIT Enterprise Forum powstała w 1978r. i jest jedyną globalną, nienastawioną na zysk organizacją nakierowaną na wspieranie przedsiębiorczości technologicznej, która jest afiliowana przy Massachusetts Institute of Technology (MIT). Polski Oddział Forum rozpoczął działalność na początku 2016 roku uruchamiając program akceleracyjny pomagający przedsiębiorcom technologicznym na wczesnym etapie rozwoju swoich pomysłów osiągnąć sukces oferując im wsparcie trenerów, mentorów i ekspertów dziedzinowych.

Więcej

Zapisz w Kalendarzu!

2015-12-19 21:52:00

XXVII Doroczna Konferencja SOOIPP odbędzie się w dniach 17-19 maja 2016 w Warszawie. Więcej szczegółów w styczniowym newsletterze i na stronie SOOIPP.

Więcej

Spotkanie przedstawicieli SOOIPP w Ministerstwie Rozwoju

2015-12-19 21:19:00

W dniu 16 grudnia przedstawiciele Zarządu SOOIPP spotkali się z Panią Jadwigą Emilewicz podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, odpowiedzialną miedzy innymi za innowacje. Przedstawiliśmy naszą organizację i zadeklarowaliśmy gotowość wsparcia działań ministerstwa w zakresie wykorzystania infrastruktury wsparcia rozwoju przedsiębiorczości. W rozmowa w trakcie spotkania dotyczyła między innymi wykorzystania potencjału ośrodków innowacji w realizacji Programó Operacyjnych.

Więcej

Audyty SOOIPP w ośrodkach

2015-12-19 21:01:00

Od początku 2015 r. SOOIPP udostepnia ośrodkom innowacji i przedsiębiorczości mozliwość dokonania oceny ich działalności w oparciu o przyjęte przez środowisko instytucji wsparcia standardy działania. Jak dotąd ocenie poddano pięć parków technologicznych, trzy inkubatory technologiczne, jeden inkubator przedsiębiorczości i jeden dział CTT. Eksperci SOOIPP oprócz dokonania oceny działania ośrodków służą zarządom ośrodków radą i informacją, dzielą się doświadczeniem. Spotkania takie są również okazją do nawiązania bliższej współpracy z innymi ośrodkami. W tym roku certyfikaty spełniania standardów uzyskały następujace ośrodki: Poznański Park Naukowo - Technologiczny, Białostocki Park Naukowo - Technologiczny, Inqbator PPNT oraz dział PPNT - centrum Transferu Technologii.

Więcej

Akredytacja ośrodków innowacji w Ministerstwie Rozwoju

2015-12-19 20:53:00

Ministerstwo Rozwoju ogłosiło rozpoczęcie naboru wniosków o akredytację ośrodków innowacji świadczących usługi proinnowacyjne. System akredytacji wykorzystany zostanie m.in. w poddziałaniu 2.3.1 Programu Inteligentny Rozwój Proinnowacyjne usługi IOB dla MŚP, wdrażanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. W jego ramach wspierane będą zgłoszone przez przedsiębiorcę proinnowacyjne usługi doradcze, świadczone przez akredytowany ośrodek innowacji. Więcej informacji pod linkiem: http://www.poir.gov.pl/Strony/wiadomosci/Rozpoczecie-naboru-wnioskow-o-akredytacje-osrodkow-innowacji-swiadczacych-uslugi-proinnowacyjne

Więcej

Harmonogram konkursów Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na 2016 r.

2015-12-02 12:02:00

Za Ministerstwem infrastruktury i rozwoju informujemy, że dn. 27 listopada br. został zatwierdzony Harmonogram konkursów Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na 2016 r. Dokument prezentuje informacje o terminach oraz kwotach przewidzianych na dofinansowanie projektów w ramach poszczególnych naborów. Harmonogram jest dostępny na stronie internetowej Programu pod poniższym adresem: http://www.poir.gov.pl/strony/skorzystaj/harmonogram-naborow-wnioskow/

Więcej

Eksperci SOOIPP uczestniczyli w uruchomieniu inkubatora biotechnologii w Zagrzebiu, Chorwacja.

2015-11-22 22:10:00

W dniu 28.09.2015 r. uroczyście otwarte zostało centrum komercjalizacji technologii inkubacji firm biotechnologicznych: „BIOCentar” w Zagrzebiu. W otwarciu uczestniczył Premier Republiki Chorwacji Zoran Milanović. BIOCentrum dysponuje wyspecjalizowaną powierzchnią laboratoryjną oraz biurową, z której mogą korzystać firmy start-up, oraz MŚP. Ponadto centrum oferuje firmom usługi laboratorium procesów bio-technologicznych spełniające wymogi GLP.

Więcej

Konsultacje systemu akredytacji Ośrodków Innowacji do realizacji usług w działaniu 2.3.1. PO IR

2015-10-31 17:07:00

Od 26 października trwają konsultacje propozycji ststemu akredytacji OI w Ministerstwie Gospodarki, na stronie ministerstwa http://www.mg.gov.pl/node/25291 zamieszczono dokument do konsultacji. W trybie konsultacji bezpośrednich SOOIPP przesłał do MG pismo w imieniu osrodków zawierajace nasze uwagi i postulaty. Członkowie SOOIPP będą angażowali sie w dalsze prace nad przygotowaniem tego systemu. Zachęcamy do zgłaszaniu uwag i sugestii również do biura SOOIPP e-mail: biuro@sooipp.org.pl

Więcej

Współpraca SOOIPP z Bankiem Światowym - Wrocław

2015-10-31 16:01:00

W dniu 30 października we Wrocławiu odbyło się kolejne spotkanie regionalne organizowane wspólnie przez Bank Światowy i SOOIPP dotyczące zaangażowania osrodków innowacji w proces Przedsiebiorczego Odkrywania (PPO) oraz akredytacji OI do realizacji usług w działaniu 2.3.1. PO IR.

Więcej

BPN-T z certyfikatem SOOIPP

2015-10-20 15:55:00

BPN-T pierwszym techno-parkiem w Polsce Wschodniej, który otrzymał certyfikat potwierdzający spełnianie standardów określonych dla ośrodków innowacji.

Więcej

IX LETNIA SZKOŁA INNOWACJI

2015-09-20 20:35:00

W dniach 14-16 września 2015 r.w Pobierowie odbyła się kolejna IX już edycja SLI. Przedmiotem dyskusji naukowców i przedsiebiorców w niej uczestniczących były Inteligentne specjalizacje.

Więcej

Współpraca SOOIPP z Bankiem Światowym

2015-09-06 12:16:00

W dniu 7 września w Gliwicach odbędzie się seminarium poświęcone aktywnemu włączeniu Ośrodków innowacji w proces monitorowania realizacji Inteligentnych Specjalizacji.

Więcej

Targi INNO – Tech Expo 2015

2015-09-06 12:06:00

Już po raz trzeci SOOIPP wspiera inicjatywę Świętokrzyskiego Centrum Transferu Techologii, które w dniach 15 – 16 października na terenie Targów Kielce odbędą się targi INNO – Tech Expo 2015. Tradycyjnie już targi to impreza łącząca świat biznesu z osiągnięciami nauki. Wystawę, na której ofertę prezentować będzie ponad 100 firm warto polecić przedsiębiorcom, wynalazcom, inwestorom i młodym naukowcom. Więcej szczegółów na stronie: http://www.targikielce.pl/pl/inno-tech.htm.

Więcej

Otwarcie Inkubatora Przedsiebiorczości w gliwickim Technoparku

2015-09-06 12:04:00

Miło nam poinformować, że SOOIPP udzielił medialnego patronatu ważnemu wydarzeniu w jednym z najaktywniejszych ośrodków w regionie śląskim. 23 września 2015 r. odbędzie się uroczyste otwarcie nowego budynku Parku Naukowo-Technologicznego „Technopark Gliwice” Sp. z o.o. Nowy budynek Technoparku Gliwice to 1000m2 nowoczesnej powierzchni biurowej w sercu Gliwic -przy ul. Wincentego Pola. Z powierzchni biurowych korzystają firmy głównie z branży IT i ICT.

Więcej

Wizyta Studyjna przedstawicieli Fundacji Open Society Institute z Tadżykistanu w Polsce

2015-09-06 11:50:00

W dniach 23 – 29 sierpnia SOOIPP gościł w Polsce przedstawicieli Branch Office of International Organization Open Society Institute- Assistance Foundation In Tajikistan. Celem wizyty było zapoznanie się przedstawicieli Fundacji z doświadczeniami w działaniu polskich IOB, a szczególnie funduszy pożyczkowych i poręczeniowych. W trakcie wizyty uczestnicy brali udział w dwudniowym seminarium wprowadzającym, które prowadzili przedstawiciele SOOIPP i Stowarzyszenia Funduszy Poręczeniowych. Współrealizatorami Study Tour były: Toruński Park Technologicznych, Kujawsko – Pomorski Fundusz Pożyczkowy, oraz Lubelska Fundacja Rozwoju. Wszystkim organizacjom, które zechciały przyjąć naszych gości i podzielić się doświadczeniem serdecznie dziękujemy.

Więcej

DataCenter Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego uzyskało certyfikaty ISO 20000 oraz ISO 27001.

2015-09-06 09:00:00

ISO 20000 i 27001 w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym - DataCenter Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego uzyskało certyfikaty ISO 20000 oraz ISO 27001. Certyfikaty te świadczą o wysokim poziomie usług, bezpieczeństwie informacji oraz jakości zarządzania usługami IT. Eksperci DataCenter opracowali i wdrożyli Zintegrowany System Zarządzania Usługami IT oraz Bezpieczeństwa Informacji. Należy podkreślić, że Certyfikat ISO 20000 posiadają obecnie zaledwie cztery serwerownie w Polsce.

Więcej

Szkoła letnia Innowacji 2015

2015-07-08 14:25:00

Zapraszamy naukowców, doktorantów i inne osoby zaangażowane w działalność badawczą o obszarze innowacji do aktywnego uczestnictwa w tegorocznej SLI w Pobierowie w dniach 12 - 14 września.

Więcej

Nowa edycja Book of List 2015

2015-06-25 21:46:00

Miło nam poinformować, że ukazała się już nowa edycja corocznej publikacji Book of List 2015 zawierająca między innymi dane dotyczące największych powierzchniowo parków technologicznych. Wydaie zawiera też informacje o parkowych firmach, które w ostatnich 3 latach uzyskały laury w konkursach krajowych i zagranicznych. SOOIPP od kilku lat współpracuje z wydawcą Warsaw Business Journal, który tą anglojęzyczną publikację dystrybuuje w nakładzie 60 tysięcy egzemplarzy do odbiorców na całym świecie. Są to głównie izby gospodarcze za granicą, polskie ambasady i przedstawicielstwa handlowe oraz stowarzyszenia przedsiębiorców.

Więcej

Wnioski z XXVI konferencji SOOIPP

2015-06-25 21:45:00

Prezentujemy Państwu wnioski końcowe z naszej Konferencji, opracowane na podstawie zebranych wśród jej uczestników opinii i postulatów. Tak jak w poprzednich latach przesłaliśmy je do instytucji mających wpływ na kształtowanie polityki społeczno - gospodarczej, w tym miedzy innymi do parlamentarzystów, ministerstw Infrastruktury i Rozwoju, Gospodarki oraz Nauki i szkolnictwa Wyższego, Agencji Rządowych (NCBR i PARP) oraz administracji samorządowej szczebla reginalnego. Mamy nadzieję, że spotkają się one ze zrozumieniem i zainteresowaniem ze strony naszych partnerów w budowie efektywnego ecosystemu innowacji i przedsiębiorczości.

Więcej

Badanie firm w Parkach i inkubatorach technlogicznych

2015-06-25 21:35:00

Po krótkiej przerwie wznawiamy badanie firm w parkach i inkubatorach, zapraszamy do współpracy wszystkie ośrodki. NIe trzeba chyba nikogo przekonywać, że upowszechnianie rezultatów działania ośrodków jest jednym z istotnych elementów mających wpływ na atmosferę wokół zagadnień związanych z ich działaniem. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu ośrodków w tym roku poza stałą bazą danych o profilach działania przedsiębiorstw będziemy pytac firmy o ich potrzeby w zakresie wsparcia merytorycznego i finansowego. Przypominamy, że ośrodki, które wezmą udział w badaniu będą mogły korzystać z dostępu do danych o swoich firmach i dokonywać porównań do średniej parkowej. Zapraszamy do współpracy

Więcej

Prezentacja osiagnięć ośrodków innowacji na spotkaniu w SGGW

2015-06-03 22:33:00

W dniu 28 maja 2015 odbyła się konferencja w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności” realizowanego przez CTT Szkoły Wyższej Gospodarstwa Wiejskiego. Wśród konferencyjnych prezentacji znalazła się wypowiedź prezes Marzeny Mażewskiej dotycząca dobrych praktyk w zakresie komercjalizacji nowoczesnych technologii wspieranych przez ośrodki innowacji w Polsce. W konferencji wzieło udział ponad 100 osób ze srodowiska naukowców i przedsiebiorców. Przedstawione rezultaty działania ośrodków spotkały się ze sporym zainteresowaniem. Dziękujemy ośrodkom za dostarczenie informacji o ich działaniach.

Więcej

Pierwszy certyfikat spełniania standardów działania OI

2015-05-27 15:02:00

Tegoroczna konferencja SOOIPP była również okazją dla wręczenia Poznańskiemu Parkowi Naukowo-Technologicznemu certyfikatu potwierdzającego spełnianie środowiskowych standardów działania ośrodkó innowacji. Przyznanie certyfikatu zostało potwierdzone uchwała zarządu SOOIPP w oparciu o ocenę ekspercką audytora. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej

XXVI Doroczna Konferencja SOOIPP

2015-05-27 12:22:00

XXVI Doroczna Konferencja SOOIPP już za nami. W tym roku również jubileuszowa dla naszego Partnera Poznańskiego Parku Naukowo Technologicznego, który obchodzi 20 – lecie działania. W spotkaniu wzięło udział prawie 170 osób z krajowych i zagranicznych ośrodków innowacji i przedsiębiorczości, świata nauki, biznesu i administracji publicznej. Spotkanie obfitowało w ciekawe prezentacje i dyskusje, a także służyło twórczemu wykorzystaniu wiedzy i doświadczenia uczestników. Bardzo dużą frekwencją cieszyły się warsztaty PwC i Deloitta poruszające tematy ważne dla ośrodków innowacji.

Więcej

Rozstrzygnięcie konkursu Innofirma - Parkowe Orły 2015

2015-05-27 12:20:00

Miło nam poinformować, że zgodnie z decyzją Kapituły konkursu INNOFIRMA Parkowe Orły 2015, podjętą na posiedzeniu plenarnym w dniu 28.04.2015r., nagrodzono następujące firmy: I miejsce - FancyFon S.A., Gdański Park Naukowo Technologiczny; II miejsce - FP Instruments Sp. z o.o., Technopark – Gliwice; III miejsce - Svanvid Sp z o.o., Gdański Park Naukowo Technologiczny. Kapituła przyznała również cztery wyróżnienia: Gremitech Grzegorz Piec, Kielecki Park Technologiczny; IC Solutions, Poznański Park Naukowo-Technologiczny; Monster&Devices Home Sp. z o.o., Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu w Zielonej Górze; Vermiculite Poland, Park Naukowo Technologiczny w Ełku. Nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.

Więcej

Seria „Alerty Centrum Przedsiębiorczości Akademii Leona Koźmińskiego”.

2015-04-04 21:23:00

Akademia Leona Koźmińskiego wydaje serię publikacji dotyczących aspektów przedsiębiorczości w postaci krótkich tematycznych artykułów. Witryna Centrum Przedsiębiorczości ALK www.cp.kozminski.edu.pl, zawiera więcej publikacji poświęconych polskiej i międzynarodowej przedsiębiorczości.Publikacja w załaczniku, ciekawej lektury.

Więcej

Prezentacja osiągnięć komercjalizacyjnych parków technologicznych na konferencji w Elbląskim Parku Technologicznym

2015-03-30 21:27:00

W dniu 30 marca 2015 odbyła się konferencja zamykająca projekt „Opracowanie innowacyjnych rozwiązań dla firm w Elbląskim Parku Technologicznym poprzez transfer specjalistycznej wiedzy”. Wśród konferencyjnych prezentacji znalazła się wypowiedź prezes Marzeny Mażewskiej dotycząca dobrych praktyk w zakresie komercjalizacji nowoczesnych technologii wspieranych przez parki technologiczne w Polsce. Dziękujemy ośrodkom za dostarczenie informacji o ich działaniach w tym zakresie.

Więcej

Newsletter SOOIPP

2015-03-25 22:34:00

Koleżanki i Koledzy, zapraszamy do zapisywania się do naszego newslettera. Ale też do przesyłania do nas informacji o Waszych osiagnięciach, planach oraz organizowanych przez Was inicjatywach. Planujemy wydawanie informatora w cyklu miesięcznym a w nagłych wypadkach częściej. Dociera do nas wiele ciekawych informacji, jak dotąd rozsyłaliśmy je drogą mailową mamy nadzieję, że nowy sposób komunikacji okaże się bardziej efektywny. Zapraszamy do współpracy i do lektury

Więcej

II edycja IT Future Expo 2015! Największa impreza targowa branży informatycznej w Polsce, już 10 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie

2015-03-23 13:15:00

Po raz kolejny mamy zaszczyt zaprosić Państwa na największe targi informatyczne w Polsce. Targom towarzyszyć będzie wielka Gala - IT FUTURE AWARDS, podczas której wyłonimy Laureatów Konkursu - LIDERZY IT 2015. W czasie trwania targów odbędzie się również konferencja - IT FUTURE CONGRESS, podzielona na dwie sesje tematyczne. W tym roku po raz pierwszy i równolegle do IT Future Expo, zostaną zorganizowane targi - IT CAREER SUMMIT, w specjalnie wydzielonej strefie, na promenadzie Stadionu Narodowego. Strefa Kariery IT będzie doskonałą możliwością dla specjalistów branży informatycznej, którzy poszukują nowych wyzwań na ścieżce swojej kariery zawodowej.

Więcej

Raport SOOIPP 2015 - ośrodki innowacji i przedsiębiorczości w Polsce

2015-03-11 16:24:00

Miło mi poinformować, że zespół ekspertów SOOIPP zakończył prace nad kolejnym raportem dotyczącym stanu i problemów funkcjonowania ośrodków innowacji i przedsiębiorczości. Opracowanie zawiera pogłębione analizy dotyczące 11 rodzajów ośrodków oraz przekrojową analizę stanowiącą rozdział wprowadzający. Publikacja uzyskała pozytywną recenzję prof. Piotra Niedzielskiego z Uniwersytetu Zachodniopomorskiego, który napisał: wysoko oceniam zaprezentowane wyniki badania. Wnikliwa analiza ośrodków wsparcia innowacji i przedsiębiorczości, wzbogacona o dane pochodzące z poprzednich raportów (cykliczność badań) oraz ewolucja klasyfikacji IOB odzwierciedlająca bieżącą specyfikę infrastruktury wsparcia przedsiębiorczości, to mocne strony recenzowanego opracowania. Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym opracowaniem dotyczącym prawie 700 ośrodków działających w Polsce. Link do Raportu w lewym dolnym rogu strony.

Więcej

I Ogólnopolskie Forum Inwestycji Przemysłowych

2015-02-16 14:04:00

już w kwietniu 15 kwietnia 2015 roku serwis Tereny Inwestycyjne Info zaprasza na I Ogólnopolskie Forum Inwestycji Przemysłowych, wydarzenie któremu honorowego patronatu udzielił SOOIPP. W trakcie spotkania odbędzie się rozstrzygnięcie Konkursu „Przemysłowa Inwestycja Roku”.

Więcej

Innofirma - Parkowe Orły 2015

2015-02-16 13:47:00

Miło nam poinformować, że SOOIPP przy wsparciu pozyskanych patronów w postaci PwC, Warsaw Business Journal i Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego kontynuuje organizację konkursu dla innowacyjnych firm lokatorów polskich parków i inkubatorów. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu, dokumentacja konkursowa została rozesłana do wszystkich znanych nam parków i inkubatorów technologicznych, inkubatorów przedsiębiorczości i akademickich inkubatorów przedsiębiorczości. Wszystkie zainteresowane firmy zapraszamy do udziału w konkursie. Lista laureatów naszego konkursu zostanie zamieszona w publikacji Book of list http://www.bookoflists.pl/, podobnie jak miało to miejsce w zeszłym roku.

Więcej

Wirtualna biblioteka OIiP

2015-01-05 17:23:00

Koleżanki i koledzy serdecznie zapraszamy do współtworzenia wirtualnej biblioteki Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości. Wiele ośrodków przygotowało i wdrożyło ciekawe rozwiązania, zarówno w zarządzaniu organizacjami, jak i w kształtowaniu usług dla klientów. Warto aby z wiedzy tej mogli korzystać wszyscy, którzy chcą rozwijać swoje działania i lepiej zaspokajać potrzeby swoich klientów. Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa spotka się z Państwa zainteresowaniem i zachcecie Państwo przekazać nam informacje o Waszych osiągnięciach.

Więcej

Raport o firmach w parkach i inkubatorach technologicznych w 2014 roku

2014-12-11 17:17:00

Zachecamy do zapoznania się z Raportem o firmach w parkach i inkubatorach technologicznych. Tegoroczne badanie poza stałymi obszarami badania obejmowało współpracę firm ze środowiskiem naukowym, korzystanie z funduszy europejskich i wsparcia osrodków innowacji. Będziemy wdzięczni za uwagi i sugestie dotyczące tej publikacji ale również wskazanie kierunków badania firm w 2015 roku

Więcej

Raport o Ośrodkach Innowacji i Inkubatorach Przedsiebiorczości

2014-12-06 17:08:00

Tegoroczny raport opracowany przez ekspertów SOOIPP na zlecenie PARP dotyczy tylko wybranych ośrodków. Tym niemniej jest interesującym zbiorem informacji, szczególnie w obszarze identyfikacji potencjału ośrodków do realizacji przez nie zadań w zakresie rozwoju innowacyjnej przedsiebiorczości. Zawiera szereg analiz dotyczących obszarów dotąd słabo rozpoznanych jak na przykład obszary i zakres współpracy osrodków z innymi podmiotami. Zachęcamy do zapoznania się z publikacją dostepną pod linkiem: http://www.pi.gov.pl/PARPFiles/file/OIB/publikacje/20141204_PARP_osrodki_innowacyjnosci_w_polsce.pdf

Więcej

Parki w informatorach Warsaw Business Journal Group

2013-06-22 10:27:00

Miło nam zawiadomić, że w tegorocznej edycji informatorów Warsaw Business Journal Group, Przewodniku po polskim biznesie i gospodarce "Book of lists" oraz "Investing in Poland 2013" dzięki współpracy SOOIPP z wydawcą publikacji znalazły się listy adresowe i krótkie charakterystyki polskich parków technologicznych. Od tego roku uruchomiono również elektroniczną bazę danych dostępną pod adresem: http://www.bookoflists.pl. Zachęcamy do zapoznania się zarówno z bazą jak i publikacjami.

Więcej

Monografia o Krzysztofie B. Matusiaku

2013-05-30 13:25:00

Koleżanki i Koledzy, staraniem i nakładem środowiska ośrodków innowacji i przedsiębiorczości SOOIPP wydał monografię poświęconą działalności wieloletniego prezesa SOOIPP Krzysztofa B. Matusiaka. Monografia Krzysztof B. Matusiak, idee i pasje została wydana przez Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce w porozumieniu z przedstawicielami ośrodków innowacji i przedsiębiorczości, którzy współpracowali z K. B. Matusiakiem, i którzy po dziś dzień nie mogą się pogodzić z jego przedwczesnym odejściem. Publikacja jest próbą przybliżenia tym, którzy go nie znali sylwetki K. B. Matusiaka nie tylko jako naukowca i społecznika, ale również mentora i przyjaciela. Z kolei ci, którzy mieli okazję bliżej go poznać, chcieli, by monografia ta wyrażała ich szacunek dla działań przez niego podejmowanych oraz stanowiła świadectwo jego osiągnięć.

Więcej

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] ZAMKNIJ