Pierwsze ośrodki tego typu zaczęły powstawać w połowie lat 90 tych XX w., pierwszy raport o infrastrukturze wsparcia przedsiębiorczości powstał w 1992 w ramach projektu „Wspierania małej przedsiębiorczości TOR#10”.

Stowarzyszenie swój pierwszy raport o ośrodkach wydało w 1995 roku we współpracy z Uniwersytetem Łódzkim. W kolejnych latach prowadzono cykliczne (co 2-3 lata) badania zakończone raportami. W zależności od możliwości finansowania były to raporty finansowane ze środków własnych lub administrację rządową.

W rezultacie na przestrzeni ostatnich 30 lat powstało 10 raportów kompleksowo prezentujących zasoby i potencjał ośrodków innowacji i przedsiębiorczości w Polsce. Prowadzone przez SOOIPP badanie jest jedynym tego typu w Polsce i Europie wieloletnim projektem pozwalającym nie tylko na diagnozowanie stanu infrastruktury wsparcia w poszczególnych latach, ale również prezentującym bariery w działaniu i możliwości rozwoju ośrodków.

Ostatni raport z badania przeprowadzonego w 2021 roku obejmuje przekrojową analizę działania ośrodków w ujęciu funkcjonalnym. Raporty z badań nad ośrodkami można znaleźć na naszej stronie w zakładce Baza wiedzy/Raporty  LINK

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.