Jednym z punktów posiedzenia KM PO IR, które odbyło się 7 listopada 2022 r. była prezentacja wyników badania "Ewaluacja podsumowująca postęp rzeczowy i rezultaty PO IR oraz ocena wpływu PO IR na innowacyjność polskiej gospodarki, w tym wpływu na realizację celów Strategii Europa 2020".

Produktem badania było przedstawienie potencjalnych rezultatów realizacji PO IR, które pojawiły się do 31 grudnia 2021 r., ocena wpływu PO IR na innowacyjność polskiej gospodarki i realizację celów Strategii Europa 2020 oraz ocena w jakim zakresie projekty PO IR realizują Strategię Morza Bałtyckiego. Wyniki analizy ujęto w dwóch blokach badawczych:

  • podsumowanie postępu rzeczowego i rezultatów PO IR. Ta część ewaluacji poświęcona była odpowiedzi na szereg szczegółowych pytań badawczych dotyczących skuteczności i efektywności interwencji, jej trafności z punktu widzenia zdiagnozowanych problemów oraz trwałości uzyskanych efektów
  • ocena wpływu Programu na innowacyjność polskiej gospodarki. Tutaj skupiono się m.in. makroekonomicznych efektach realizacji PO IR, w tym jego wpływie na poziom realizacji wskaźników Strategii Europa 2020 oraz innych wskaźników rozwoju społeczno-gospodarczego

Zachęcamy do lektury raportu z tego badania. Znajduje się on tutaj:  LINK

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.