Jak aplikować do DIANA NATO? Spotkania informacyjne o aplikacji do akceleratora innowacji obronnych NATO

 

Na początku lipca DIANA NATO ogłosi drugi nabór dla firm technologicznych, które będą pracować nad rozwiązaniami wspierającymi sektor obronny i cywilny.  W zeszłym roku 44 firmy dołączyły do pilotażowego programu DIANA, wzmacniając rozwój swoich biznesów i rozszerzając sieci kontaktów w ramach Sojuszu.

 

Przed nami kolejna edycja programu

 

DIANA to organizowany przez NATO program akceleracyjny dla cywilnych firm technologicznych, które chciałyby rozwijać swoje rozwiązania w modelu dual-use (na rynek cywilny i wojskowy). W tegorocznej edycji Pakt Północnoatlantycki poszukuje technologicznych firm, które tworzą produkty lub usługi w takich obszarach jak energia i zasilanie, bezpieczeństwo danych i informacji, wykrywanie i monitorowani, zdrowie i wytrzymałość, infrastruktura krytyczna i logistyka. Szczegółowe informacje i opis wyzwań będzie dostępny w lipcu na stronie programu.  https://www.diana.nato.int/

 

PFR dociera do polskich firm z informacją o DIANA NATO

 

Po raz kolejny Polski Fundusz Rozwoju wspiera informacyjnie program DIANA NATO oraz wspiera

w dotarciu z komunikatem do polskich firm, zainteresowanych udziałem w programie. Jakie działania są zaplanowane w tym zakresie? Cykl publikacji na platformie Startup PFR https://startup.pfr.pl/pl oraz spotkania informacyjne w formule online:

  • 11 lipca 2024,  g. 10:00: „Jak skutecznie aplikować do DIANA – doświadczenia z edycji pilotażowej” - czym jest akcelerator DIANA i jak do niego aplikować, poznasz tematykę wyzwań oraz doświadczenia polskiej firmy Revobeam z I edycji DIANA.  
  • 23 lipca 2024, g. 10:00: „Wyzwania DIANA 2024 – zadawaj pytania bezpośrednio Zespołowi DIANA NATO" – spotkanie z przedstawicielami akceleratora DIANA.
     

Jak dołączyć do spotkań?

Wszystkie spotkania odbędą się w formule online i są bezpłatne. Wystarczy dokonać wcześniejszej rejestracji poprzez formularz zgłoszeniowy pod linkiem. https://www.interankiety.pl/f/yED94jo7

 

Informacja o organizatorze

Spotkanie jest organizowane w ramach zespołów Departamentu Rozwoju Innowacji PFR we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej oraz Kraków DIANA Accelerator.

 

Inne działania w obszarze dual-use

Zachęcamy również do zapoznania się z naszą siostrzaną inicjatywą IDA Bootcamp 2024 (https://projekty.pfr.pl/ida), która wspiera polskie firmy oraz jednostki naukowe w adaptacji technologii dual-use.     

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.