Jeszcze nie zarejestrowałeś się na Smart Festival?
2021-05-25

Jeszcze nie zarejestrowałeś się na Smart Festival?

Jeszcze nie zarejestrowałeś się na Smart Festival?

Jeszcze nie zarejestrowałeś się na Smart Festival?
Pospiesz się! Liczba miejsc jest ograniczona.
Podczas wydarzenia czeka na ciebie mnóstwo atrakcji, spotkania z interesującymi osobami i cudowna atmosfera.
👉 https://smartfestival.eu/ 

 

Głównym celem Smart City Innovation Ecosystems Festival jest budowa platformy wymiany wiedzy, doświadczeń oraz nawiązaniu bądź pogłębieniu współpracy pomiędzy środowiskami nauki, władz publicznych, biznesu i obywateli. Pragniemy pokazać w jaki sposób, realizowana przez Unię Europejską, polityka spójności wpływa na rozwój miejskich ekosystemów innowacji.

 

Wydarzenia odbędą się w maju oraz czerwcu 2021 roku. Jest to cykl wydarzeń, współfinansowanych dzięki funduszom polityki spójności Unii Europejskiej, pokazujących wpływ infrastruktury i projektów na rozwijanie się ekosystemów innowacji inteligentnych miast, a także na codzienne życie obywateli. Festiwal będzie składał się z Hackathonu, warsztatów dla biznesu i uczniów, oraz konferencji.

 

Ogromny wpływ na kierunki rozwoju sektora publicznego, świata nauki i biznesu ma obecnie trend Smart City. To on tworzy współczesne oblicze znanych nam przestrzeni miejskich. Koncepcja Inteligentnego miasta to złożony organizm, którego nerwami są sieci cyfrowe, zmysłami: czujniki, a mózgiem inteligencja decydentów miejskich, wspierana przez nowe technologie. Takie miasto jest świadome swojego „ciała” i funkcjonowania przy założeniu efektywnej infrastruktury i całościowego, ale także precyzyjnego planowania przestrzennego, inwestycyjnego i finansowego w oparciu o twarde, mierzalne dane.

 

Takie miasto jest przyjazne dla mieszkańców, wsłuchuje się w ich oczekiwania i potrzeby oraz stwarza dogodne warunki do życia, pracy i wypoczynku. Jednak sama realizacja idei inteligentnych miast w oparciu o nowoczesne technologie, to w naszym przekonaniu zbyt mało w makroskali, aby wpłynąć na dobrobyt i wzrost poziomu życia ich mieszkańców. Żeby postęp technologiczny oraz wzrost kapitału intelektualnego i materialnego, mogły iść w parze z rozwojem współczesnym miast, konieczna jest budowa szerszego, kompleksowego ekosystemu innowacji, wykorzystującego transfer wiedzy i dającego możliwość tworzenia nowej wiedzy, nowych technologii, produktów i usług. W Polsce ta tendencja cieszy się wsparciem zarówno na poziomie środków krajowych, jak i europejskich, przede wszystkim środków pochodzących z polityki spójności Unii Europejskiej.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.