Za nami XXXIV Ogólnopolska Konferencja Stowarzyszenia Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce (SOOIPP) Forum Menedżerów organizowana we współpracy z Wrocławską Radą ds. Przedsiębiorczości. Partnerem merytorycznym konferencji był Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych ABSL
W ciągu dwóch dni (20-21.06.2024) Forum zgromadziło we Wrocławiu blisko 150 osób ze świata nauki, przedsiębiorstw i ośrodków innowacji z całej Polski. Spotkanie menedżerów innowacji patronatem objął Minister Nauki, Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Prezydent Wrocławia.

W tym roku Konferencja SOOIPP miała wyjątkowy format i oprawę. Jej celem była z jednej strony wymiana poglądów pomiędzy ośrodkami innowacji jako animatorami lokalnych ekosystemów innowacji, a z drugiej strony tworzenie sieci powiązań pomiędzy OI a przedsiębiorstwami zgodnie z ideą modelu otwartych innowacji.

 

Podczas konferencji o programach wsparcia i działaniach na poziomie krajowym na rzecz wzmacniania gospodarki opartej na wiedzy opowiedzieli przedstawiciele ministerstw: Pani Dyrektor Marta Mioduszewska z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Pan Dyrektor Michał Doligalski z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Pani Dyrektor Agata Wancio z Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

 

Sesje i panele dyskusyjne dotyczyły aktualnych tematów dotyczących ekosystemów innowacji i przedsiębiorczości. Uczestnicy paneli podkreślali, jak ważne jest identyfikowanie kompetencji jutra oraz wdrażanie innowacji dydaktycznych w procesie rozwoju kadr dla innowacyjnych przedsiębiorstw zgodnie z aktualnymi trendami rynkowymi, chociażby sztuczną inteligencją. Duża część dyskusji poświęcona została obszarowi transformacji gospodarki, w tym transformacji cyfrowej, cyberbezpieczeństwu i aktualnym tematom związanym z zieloną transformacją i strategiami ESG, a m.in. Jakub Mazur – Wiceprezydent Wrocławia przedstawił działania miasta dążące do wdrożenia innowacji w tym zakresie.

Drugi dzień wydarzenia poświęcony był procesowi tworzenia ekosystemu innowacji obronnych dual-use (technologii podwójnego zastosowania). Między innymi płk Michał Żołnierowicz Naczelnik Wydziału Współpracy Międzynarodowej Departamentu Innowacji Ministerstwa Obrony Narodowej podkreślił podczas dyskusji, jak ważne są wspólne działania w obszarze tworzenia innowacji obronnych na styku sektorów nauki, przedsiębiorstw i administracji, szczególnie w sytuacji toczącej się wojny w Europie.
Konferencję zakończył panel dyskusyjny na temat nowych kierunków i programów akceleracji pomysłów innowacyjnych i dobrych praktyk.

 

Dziękujemy serdecznie współorganizatorowi - Wrocławskiej Radzie ds. Przedsiębiorczości i jej Przewodniczącemu Skarbnikowi Miasta Panu Marcinowi Urbanowi oraz Wiceprezydentowi Wrocławia Panu Jakubowi Mazurowi za wsparcie organizacji wydarzenia we Wrocławiu, za bezpośrednią współpracę w Komitecie Organizacyjnym Pani Małgorzacie Krzeszowskiej i jej Zespołowi z Działu Wspierania Wrocławskiej Przedsiębiorczości oraz partnerowi merytorycznemu - sieci firm nowoczesnych usług biznesowych ABSL oraz bezpośrednio z nami współpracującemu Dyrektorowi ds. Relacji z Członkami ABSL i Strategii Panu Łukaszowi Czajkowskiemu.

 

Wielkie podziękowania składamy również wszystkim Keynote Speakerom za ciekawe wystąpienia, Moderatorom za inicjowanie i prowadzenie interesujących dyskusji oraz wszystkim Uczestnikom paneli dyskusyjnych - przedstawicielom różnych ekosystemów innowacji oraz reprezentantom sektora biznesu i administracji publicznej.

 

Do zobaczenia za rok!

 

Poniżej zamieszczamy podsumowanie konferencji we wrocławskich mediach:

 

https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,36743,31084729,dyskusje-o-innowacjach-w-gospodarce-ochronie-klimatu-i-przyrody.html?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR078fsXR0T98ab-iinALKvYebOMbnc9TtwD1HKRialbWKJ9f6VWS7MsJ-8_aem_nZaUte009MO5BYFBE0dd4w

https://www.wroclaw.pl/przedsiebiorczy-wroclaw/konferencja-sooipp-wroclaw

 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.