Szkoła Letnia Innowacji 2020

XIII Letnia Szkoła Innowacji

Innowacyjność przedsiębiorstw jako warunek rozwoju społeczno-gospodarczego w obliczu niepewnej przyszłości


3-4.09.2020
edycja online


 
organizatorzy:
·       Stowarzyszenie Organizatorów Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce wspólnie z
·       Katedrą Zarządzania Wydział Prawa i Nauk Społecznych, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach,
·       Katedrą Ekonomii Politycznej Uniwersytetu w Białymstoku,
·       Katedrą Marketingu i Przedsiębiorczości i Polityki Przemysłowej Uniwersytetu Łódzkiego.


 
Celem Szkoły jest budowa efektywnej sieci partnerstwa na rzecz wzrostu innowacyjności polskiej gospodarki łączącej środowisko naukowe administrację oraz przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu.
 
Rezultaty:
2 dni konferencji
4 panele prezentacji wyników prac badawczych
4 webinaria tematyczne dla doktorantów i pracowników naukowych
60 uczestników on-line
28 prezentacji na temat innowacji i przedsiębiorczości
10 doświadczonych pracowników naukowych dających informację zwrotną młodym naukowcom


 
Tematem przewodnim Szkoły była Innowacyjność przedsiębiorstw jako warunek rozwoju społeczno-gospodarczego w obliczu niepewnej przyszłości.
Wykład inauguracyjny wygłosił prof.zw. dr hab. Andrzej H. Jasiński z Uniwersytetu Warszawskiego pt. Gdzie innowacja spotyka się z marketingiem.
Następnie Pani Marzena Mażewska, Prezes Stowarzyszenia Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce, zaprezentowała wyniki badań pt. Innowacyjność i internacjonalizacja przedsiębiorstw działających w polskich parkach i inkubatorach technologicznych w kontekście wyzwań Przemysłu 4.0.
 
4 panele konferencyjne dały możliwość zapoznania się z badaniami w obszarze innowacji zarówno technologicznych jak i społecznych, zagadnień przedsiębiorczości, ekosystemów wsparcia przedsiębiorstw, jak i nowych technologii.


Z dużym zainteresowaniem spotkały się webinaria tematyczne. Dr hab. prof. UŁ Aleksandra Nowakowska, Uniwersytet Łódzki dała cenne wskazówki na co zwracają uwagę recenzenci prac, a dr hab. prof. UŁ Dariusz Trzmielak, Uniwersytet Łódzki wraz ze swoją doktorantką opowiedział doświadczenia z pierwszymi doktoratami wdrożeniowymi.


Dr Katarzyna Modrzejewska i dr Anna Tórz, które niespełna 2 lata temu obroniły dysertację, dały „młodszym” koleżankom i kolegom ciekawe wskazówki usprawniające prace nad doktoratem i samo przygotowanie się do obrony.


Uczestnicy, którzy prześlą swoje wystąpienia w formie artykułów naukowych, mają je szanse opublikować w monografii lub czasopiśmie, które pojawi się w 2021 roku.
 
 
 
 
 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.